sobota, 19 stycznia 2013

Zielony zakątek

A teraz zupełnie coś innego...dzisiaj rozmawiając z mamą przez telefon, mama zainteresowała mnie Panią o mocach ziołotwórczych. Lubię naturę i coraz bardziej skłaniam się ku niej, zwłaszcza,że wszystko to,co nas otacza jest coraz bardziej nienaturalne, sztuczne-łagodnie mówiąc. Więc przedstawiam Wam Panią Stefanię Korżawską, przejrzałam jej całą stronę, bardzo ciekawa osobowość, a przy tym jej język jest tak fajny, prosty,a przy tym bardzo poetycki http://www.stefaniakorzawska.pl/ Pani Stefania z wykształcenia jest polonistką, ale od zarania dziejów zajmuje się ziołolecznictwem, a może bardziej zbliżeniem się do natury. Sama o sobie mówi: " Jestem delikatną, wrażliwą przyjaciółką ziół, chodzę polnymi drogami i ludziom pokazuję śliczny, zdrowy świat". Jak dotrzeć do zdrowego świata, opisuje w swoich licznych książkach.
Przytacza wiele zabawnych,ale i pouczających historii ziół, np. Hetman Jan III Sobieski, a późniejszy król niezwykle kochał przyrodę, ale też uwielbiał polowania. Pewnego razu wracając z polowania, na polnej dróżce spotkał wieśniaczkę - pozdrowił ją, uchylając nieco kapelusza. Gdy zauważył, że trzyma w dłoni śliczną roślinę, żywo zapytał, jak się nazywa? - Kurdybanek - odpowiedziała życzliwie kobieta. Nazrywałam, bo choroba paskudna synka mojego zmogła, a na wsi mówią, że to ziele z najgorszego wyleczy. - Hm, kurdybanek - mruknął hetman, podkręcając wąsa, kurdybanek powtarzał, ciekawie przyglądając się połyskującym w słońcu listkom, niezwykle podobnym do znanej mu pelargonii. Hetman swoim zwyczajem wziął szczepkę, by oryginalnym prezentem zadziwić Marysieńkę. A później kurdybanek towarzyszył wodzowi w niejednej wojennej wyprawie, pojechał też na odsiecz Wiednia, by chronić polskich rycerzy przed rozlicznymi zarazami. 
Podsumowując, słowami Pani Stefanii: “Nasze ciało pochodzi z ziemi, a więc podlega takim samym prawom – jeśli zabezpieczy mu się właściwe pożywienie, czyli takie, które będzie miało moc odbudowy ciała i życiodajne herbatki ziołowe, to organizm nawet z najcięższej choroby będzie podnosił się do życia. Takie są prawa natury."

Zachęcam Was do zajrzenia na stronę Pani Stefanii Korżawskiej, oby jak najwięcej tak pozytywnych osób.
buziaki
a.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz