piątek, 23 listopada 2012

DECOUPAGE

Decoupage jak większość osób zainteresowanych to serwetkowa technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać.
Ta technika zajmuje się już ponad 2 lata, również pochłonęła mnie bez reszty. Na początku testowałam w czym będę się czuła jak najlepiej i okazało się, że w biżuterii czuje się najswobodniej. Dlatego na pewno wielokrotnie przekonacie się, że próbuję wszystkiego z technik hand-made :)Przedstawiam Wam moje prace, które wykonuje wg własnego pomysłu lub na zamówienie...ROZGOŚĆCIE SIĘ :)
   
Jak sami widzicie biżuteria jest z rożnej ''branży'', wszechstronna, czyli tak jak ja :) Jest i folk, art, pop art, są tez IKONY.
xxx
a.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz