sobota, 25 stycznia 2014

POMOC dla OLIWIERA!

Dzisiaj zupełnie coś innego, ważniejszego. Mianowicie POMOC dla OLIWIERA!Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ ten malutki chłopiec pochodzi z mojego rodzinnego miasta, gdzie żyją moi Rodzice i Brat z rodziną. We wrześniu ubiegłego roku roku zdiagnozowano u niego groźny nowotwór złośliwy oka: siatkówczak (retinoblastoma), który prowadzi do konieczności usunięcia gałki ocznej i wstawienia protezy. Oliwier ma szanse wyzdrowieć, jednak leczenie w Polsce nie daje gwarancji. NFZ nie refunduje konsultacji, ani leczenia za granicą. Rodzice walczą o większe szanse na to, że ich synek wróci do zdrowia.


6 grudnia minęły 3 miesiące od postawienia diagnozy w Krakowie. Oliwier jest po czterech cyklach chemioterapii w Warszawie, które znosi bardzo dzielnie. Na szczęście nie rozumie jeszcze tego co dzieje się wokół niego, 27 stycznia skończy 2 latka. Niestety Rodzice wyczerpali już możliwości leczenia jakie zapewnia Polska. Lekarze w Polsce mogą zaproponować już tylko usunięcie oczka i wstawienie protezy. Chemia działa na guz, który znajduje się w plamce oka, jednak większym problemem jest rozsiew komórek nowotworowych w ciele szklistym- nieukrwionej części oka, do której chemia zwyczajnie nie dociera. Nie ma więc sensu lania kolejnych porcji chemii i obciążania całego organizmu maluszka toksynami.
 
W styczniu pierwsza konsultacja w Londynie, 12 000zł za samo badanie, plus przelot, noclegi itd. Leczenie, które proponuje profesor w angielskiej klinice kosztuje 300 000zł i daje szanse na uratowanie oczka. Rodzice zebrali niespełna 1/10 potrzebnej kwoty. Każda złotówka się liczy. Oczko Oliwierka nie jest w najlepszym stanie, ale są duże szanse żeby je uratować. Rodzice mają 2-3 tygodnie na rozpoczęcie leczenia w Great Ormond Hospital i co najgorsze zebranie 75000zł na pierwszą dawkę z minimum dwóch. 
 
Jeśli zechcecie pomóc Oliwierkowi
 możliwości przekazania pomocy jest kilka: 

-na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Nr konta: BPH S.A., Oddział w Warszawie
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660 koniecznie z dopiskiem Napiontek Oliwier,
-Przez PayPal: barbaranapiontek@wp.pl,
- do skarbon wystawionych na terenie Tucholi i okolic m.in. w Aptece Millennium na ul. Świeckiej, w Grażynie (Lewiatan), w aptekach w Bysławiu, Lubiewie oraz Gostycynie,
-oraz przekazując 1 procent podatku na NR KRS: (0000037904) z dopiskiem 22037 Napiontek Oliwier

 Ja ze swojej strony i w imieniu Rodziców oraz tej małej kruszynki bardzo Was proszę udostępniające informacje na swoich blogach, FB, gdzie tylko możecie. Liczy się każdy gorsz, każdy gest dobrej woli! Wspólnie zbierzmy tę kwotę i pomóżmy wrócić Oliwierkowi do zdrowia, to jest najważniejsze!
Czasu jest mało...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz